اجرای طرح کاهش پسماندهای بیمارستانی

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور از اجرای طرحی مشترک در جهت حفظ محیط زیست با سازمان حفاظت محیط زیست و شهرداری تهران خبر داد.

به گزارش ایرنا، دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی با اعلام این مطلب افزود: پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری درباره حفظ محیط زیست، وزارت بهداشت، سازمان محیط زیست و شهرداری تهران طرحی مشترک پیرامون کاهش آلاینده‌ها و پسماندهای بیمارستانی پیش‌بینی کرده‌اند که این طرح ظرف مدت 3 ماه آینده در سراسر کشور اجرا خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد که تمامی دستگاه‌ها به فرمایشات راهگشای ایشان توجه لازم را داشته باشند و تصرفاتی که در این حوزه برخلاف نظر مقام معظم رهبری انجام شده دوباره به محیط زیست برگردد تا همه ملت عزیز ایران نه تنها برای یک نسل بلکه نسل‌های آینده هم از آن بهره‌مند شوند.

وی در ادامه گفت: وزارت بهداشت بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری موظف است که در جهت کاهش و از بین بردن آلاینده‌های ناشی از پسماندهای وابسته به فاضلاب‌های بیمارستانی و مراکز درمانی که تولید می‌شود، گام بردارد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه وزارت بهداشت در حوزه محیط زیست حرف‌های بسیاری دارد، ادامه داد: خوشبختانه برای حفاظت از محیط زیست همکاری‌های خوبی بین سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت بهداشت صورت گرفته است و این دو دستگاه هر دو کاملاً هماهنگ با هم فعالیت می‌کنند.

قاضی زاده هاشمی با اشاره به اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه حفظ محیط زیست گفت: اگر همه دستگاه‌ها با تمام و کمال تمام فرمایشات رهبر معظم انقلاب را اجرا کنند، به طور قطع سلامت مردم ارتقا پیدا خواهد کرد و وضعیت آب، خاک، هوا و امنیت غذایی که امروز شاهد آن هستیم بهتر خواهد شد.

وی اظهار داشت: یکی از اهداف نقشه جامع علمی کشور تشکیل دانشگاه‌های مأموریت محور با هدف پیشگیری از گسترش بی‌رویه آموزش عالی است که خوشبختانه وزارت بهداشت در این زمینه پیش قدم بوده و تمام سعی‌مان را می‌کنیم تا در این مسیر حرکت کنیم.

  • استان البرز ، کـرج ، خ درختی
  • مرکز خرید درختی ، طبقه 11
  • 026-33552291
  • 026-33530690
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

تصاویر منتخب

تلگرام

ما از کوکی ها برای نمایش بهتر و سریعتر سایت استفاده میکنیم . برای استفاده این وب سایت از کوکی ، لطفا با تایید این موضوع به ما این اجازه را بدهید مشاهده قوانین. من این سایت را تایید میکنم تایید
Top